Sahabiye'de Muhteşem Dönüşüm

Zorlu süreçleri geride bırakan Başkan Büyükkılıç, 622 daire ve 55 işyerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle onurlandıracağı tören ile hak sahiplerine teslim ediyor.

Şehrin göbeğinde depreme dayanıksız, metruk binalarla dolu ve güvenlik sorunu yaşanan Sahabiye’de başlatılan Kentsel Dönüşüm Projesi’nde ilk uygulama etabı tamamlandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yakından ilgilendiği ve zorlu süreçleri geride bıraktığı projenin ilk uygulama etabında tamamlanan 622 daire ve 55 işyeri 950 araçlık kapalı otoparkı ile birlikte hak sahiplerine teslim ediliyor. Kayseri için önemli kazanımlardan biri olan proje aynı zamanda Türkiye’nin en çevreci kentsel dönüşüm projelerinden biri olarak dikkat çekiyor.

510 bin metrekare alanda dönüşüm öncesi yeşil alan hiç yokken dönüşümle birlikte 350 bin metrekare alan yeşile ayrıldı. 622 daire ve 55 işyerinin 950 araçlık kapalı otopark ile birlikte tamamlandığı projenin ilk etabının yeşil alan miktarı ise tam 40 bin metrekare.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, şehre değer katan bu projedeki değerin tüm Kayserililer’e ait olduğunu belirterek, “Belediyecilik tarihinin en büyük projesinin ilk etabının anahtar teslim törenini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle onurlandıracaktır. Bu mutluluğu hep birlikte yaşayalım” ifadelerini kullandı.