BEYDEĞİRMENİ BESİ VE HAYVANCILIK PROJE BİLGİLERİ

Alanda ihtiyaç duyulacak karantina bölgesi, kesimhane, veteriner üniteleri, hayvan pazarı, cami ve hayvan klinikleri çalışmaları yapılmıştır. Ayrıca burada ortaya çıkacak atıkların da değerlendirilmesi için Biogaz tesisi öngörülmüştür. Ve bu alanda en az 4 bin kişiye istihdam sağlanması planlanmaktadır.

Proje 3 000 000 m2 besi parsel alanına sahip olup, bu alanlar üzerinde toplam 1 800 000 m2 yarı açık besi ahırları hak sahipleri tarafından yapılacaktır. Beydeğirmeni Besi Bölgesinde Yaklaşık 500 Adet Taşınmaz, Ahır Yapılmak Üzere Üreticilere Verilmiştir. Üreticiler Tarafından Ahır Yapım Çalışmaları Devam Etmektedir.

Biyogaz Tesisi; 4.5 Mw Lık Lisanslandırıldı Ve Elektrik Üretimine Başlandı.

Detaylı Bilgi için TIKLAYINIZ...

BEYDEĞİRMENİ BESİ VE HAYVANCILIK PROJE RİSKLİ ALAN

Bu proje ile amacımız 2017 yılı içerisinde ilan edilen “Milli Tarım” ve “Kendi Kendine Yeten Hayvancılık” ilkeleri doğrultusunda; hayvancılık üretiminde; teknolojik ve verimlilik açısından en son veriler kullanılarak yaklaşık olarak 5,1 milyon metrekarelik bir alanda Kayseri’de hayvancılık üretimini desteklemek olacaktır. Alanda her işletmeye uygun çeşitli büyüklüklerde 700 parselde80 bin büyükbaş hayvanın besisi yapılacaktır. Burada hayvancılık yapacak olan işletmelere, bölgeye ilk giriş anından itibaren Belediyemizin uzman ekipleri tarafından yüksek verimlilik sağlanması amacıyla gerekli yönlendirmeler yapacaktır.

Projemizde üreticilerin ihtiyaçlarının ve güvenliğinin en üst düzeyde sağlanması amacıyla bütün tedbirler öngörülmüş, oluşabilecek bütün riskler üzerinde çalışmalar yapılmış ve bu risklerin en aza indirilmesi için projeler hazırlatılmaktadır. Projemiz ile artık şehir içinde kalan ahırların bölgeye gelmesi sağlanarak koku, hijyen gibi problemler engellenecektir. Bu proje ile ilimize yıllık olarak yaklaşık 800 Milyon TL lik bir katkı olacağı düşünülmektedir.